Matyšák Sekt Brut rosé 2016 0,75l

Kód: 922
Neohodnotené
€14,99 €12,49 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Sekt Rosé Dry Methode traditionelle 2016

Detailné informácie

Podrobný popis

Akostné šumivé víno ružové, suché.
Základom tohto sektu je assemblage odrôd Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá. Má výraznú sýtoružovú farbu, jemnú ovocnú arómu plnú záhradných jahôd a drobného ovocia. Chuť je výrazná, ovocná, s bohatým osviežujúcim perlením.

Je dorobený tradičnou metódou sekundárnej fermentácie známou od 17. storočia, kedy mních menom Dom Perignon objavil spôsob výroby šumivých vín. Od tých čias sa metóda zachovala a využíva sa dodnes ako klasická francúzska metóda výroby šumivých vín. Touto metódou sa penivosť a perlivosť sektu získava vplyvom sekundárnej fermentácie ušľachtilých kvasiniek, kde vzniká prirodzený pretlak CO2.

V našom prípade fermentácia prebieha v jednotlivých sklenených fľašiach (tradičná metóda, tzv. Methode Traditionelle), kde je každá fľaša sektu doslova jedinečná. Náš Sekt zreje a zušľachťuje sa po dobu minimálne 18 mesiacov vo fľašiach uložených v pôvodných striasacích stojanoch až do finalizácie, pri ktorej dochádza k odstráneniu kvasiniek (depotu) – degoržovaním pomocou vymrazenia hrdla fľaše v ľadovom kúpeli, ktorá prebieha celá v našom vinárstve. Po "odstrelení" zmrazených kvasiniek sa chýbajúci objem doplní tzv. dozážnym likérom. Dozážny likér môže byť zmes vína, muštu, cukru, oxidu siričitého na zastabilizovanie sektu, prípadne destilátu, všetko v rôznych pomeroch - každý vinár si túto kombináciu stráži v tajnosti, nakoľko môže výrazne ovplyvniť konečnú podobu štýlu a chuti sektu. Následne sa fľaša zatvorí pravým korkom a kovovou agrafou.

Ctíme si tradície a našim cieľom je ponúknuť jedinečné a krásne vína s dušou. Sme hrdí na to, že každá fľaša nášho sektu je originál a tým je každá výnimočná.

Gold - Sakura Japan Women's Wine Awards (Japonsko)

Grand Gold - Concours Mondial de BruxellesVyrobené na Slovensku zo slovenského hrozna.
Obsahuje oxid siričitý.

Hmotnosť 1,56 kg
Ročník
2016

Alkohol
13,0 % obj.

Celkové kyseliny
7,7 g/l

Druh
Šumivé

Farba
Ružové

Objem
0,75l
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz